Rugpjūčio 30 d. 17 val. - GRAŽIAUSIOS SPEKTAKLIŲ DAINOS.

2015 m. rugpjūčio 30 d. (sekmadienį) 17.00 val.
GRAŽIAUSIOS SPEKTAKLIŲ DAINOS

 

Gal seniai, gal neseniai, gal už devynių marių, gal už devynių girių, gyveno penki broliai. Keturi mėgo žaisti su kaukėmis, ir vadino juos Aktoriais, o penktas žaidė su muzikos garsais, ir buvo žinomas jis kaip Kompozitorius. Vieną dieną nusprendė penki broliai palikti savo gimtus namus ir leistis į pilną nuotykių kelionę. Ką broliai sutiko savo kelyje? Kokius nuotykius patyrė? Visa tai sužinosite nuotaikingo teatralizuoto koncerto metu. Į kelionę kviečia: Andrius Kaniava, Andrius Kulikauskas, Aidas Giniotis, Gediminas Storpirštis ir Vidas Petkevičius.

GEDIMINAS STORPIRŠTIS – teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainuojamosios poezijos festivalių meno vadovas, koncertų organizatorius, dainų autorius ir atlikėjas. G. Storpirštis yra vienas iš nedaugelio bardų, kurie taip subtiliai moka sudėti žmogaus jausmus į muziką. Jam įdomu pačiam prakalbinti poetą, atrasti savo raktą į jo tekstus. Dėl dainuojamosios poezijos kultūros skleidimo ir puoselėjimo dažnai tituluojamas bardų atgimimo tėvu. Ir pačiam atlikėjui terminas „bardas“ asocijuojasi su didžiule atsakomybe - juk anuomet bardas – žynys buvo labai gerbiamas, mat jis savo dainomis nešdavo šviesą. Atlikėjas prisipažįsta: „Dainuojamoji poezija yra sunkus žanras – juk vienas su instrumentu rankose dvi valandas veik nejudėdamas, tik dainuodamas, turi išlaikyti klausytojų dėmesį. Turi turėti savo požiūrį, savo tikėjimą – kad ir koks jis būtų, kuriantis ar griaunantis. Tačiau jei nenori dalytis, negali ir kurti“.

AIDAS GINIOTIS  -  aktorius, režisierius, teatro pedagogas, profesorius, dainų kūrėjas ir atlikėjas. Žmogus, kuris daugiau nei 25 metus dirba teatre ir vardan teatro. Menininkas, sugebantis meistriškai suderinti skirtingas veiklas ir sėkmingai realizuoti save jose. „Keistuolis“, turintis sutrikusią orientaciją laiko matmenyse, kartais ironiškas ir kandus, bet visada nuoširdus ir betarpiškas su tais, kuriuos myli ir gerbia. Ne kartą nominuotas „Auksiniam scenos kryžiui“ ir jį pelnęs už sukurtus spektaklius vaikams, roko operą „Meilė ir mirtis Veronoje“, Aidas Giniotis neabejotinai yra vienas produktyviausių, drąsiausių, muzikaliausių Lietuvos režisierių, kuriam nesvetima ironija ir autoironija. Dabartinis Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Vaidybos ir režisūros katedros vedėjas daug laiko skiria darbui su jaunaisiais aktoriais, o pavargęs nuo pedagogo, režisieriaus ar aktoriaus vaidmens „pabėga“ į muziką.

ANDRIUS KULIKAUSKAS  –  kompozitorius, dainų atlikėjas, aranžuotojas ir ... žemaitis. Muzikantas, nuėjęs ilgą kūrybinį kelią klavišų takais, daugybę dainų apvilkęs dailiu muzikiniu rūbu.  Menininko skrynioje nemažai kūrybos vaisių, o visas jo gyvenimas - muzikinė kelionė nuo šokių aikštelės Plungės kultūros rūmuose iki nuotaikingo šėlsmo su Vytautu Kernagiu ir kompanija „Dainos teatre“, nemirtingos hipeiskos muzikos, estradinių šlagerių programų, šviesaus liūdesio su grupėmis „Aktorių trio“ ir „Adios“, jaunatviško polėkio su „Kuli family“  ir pagaliau, solo karjeros. Paklaustas, ką galėtų paaukoti dėl muzikos,  A.Kulikauskas tik nusišypso ir atsako, kad „nieko... nes viską jau paaukojęs“. 2009 m. muzikantas buvo apdovanotas Vytauto Kernagio vardo gitara, kuri teikiama už autentišką profesionalumą, geriausią poezijos vertimą į muzikos kalbą bei kūrybinį indėlį į dainuojamąją poeziją.

ANDRIUS KANIAVA – aktorius, režisierius, dainų autorius ir atlikėjas. Teatras ir muzika buvo šalia jo nuo vaikystės, todėl menininkas jokios ypatingos svarbos jiems neteikė, nes “jie buvo savaime aiškūs… O su „savaime aiškiais“ taip ir būna – jie tiesiog sėdi tavyje ir kreipti į juos dėmesį lyg ir nėra jokio reikalo”. Teatras aktoriui – lyg džiazas, niekada nebūna toks pat, koks buvo vakar. O smalsumas teatre – tai ypač svarbi savybė, padedanti likti budriam, nes tai verčia domėtis, neužmigti, neapsiriboti, “juk smalsus žmogus yra gyvas žmogus”. Optimizmo ir energijos nestokojantis kūrėjas taip pat yra dažnas įvairių dainuojamosios poezijos koncertų dalyvis. Jis - vienas labiausiai mėgstamų publikos, kadangi iš kitų atlikėjų išsiskiria netradiciniu atlikimu, gausiu judesio, ekspresijos.  A. Kaniava scenoje – it patrakėlis berniūkštis. Gal todėl jo mielai klausosi ypač daug jaunimo. Ekspresyvumas, gebėjimas išjudinti net ir labiausiai į melancholiją nugrimzdusį klausytoją tarsi atbudina, pakelia aktyviam klausymuisi.

ANDRIAUS KANIAVA (vokalas, gitara, fortepijonas)   
AIDAS GINIOTIS (vokalas, gitara, fortepijonas, pučiamieji instrumentai, barškučiai)
GEDIMINAS STORPIRŠTIS (vokalas, gitara)
ANDRIUS KULIKAUSKAS (vokalas, akordeonas, fortepijonas, melodika)
Programoje: spektaklių dainos.
Trukmė: 1 val. 20 val.
Bilietai: 12 Eur (41,40 Lt)
Senjorams, neįgaliesiems, moksleiviams ir studentams (su pažymėjimu) – 9 Eur (31,08 Lt)

 

BILIETUS PLATINA:

BP_logotipas-1_2012_internetui_1.jpg

Bilietų pasaulio kasos Panevėžyje:

MAXIMA Informacijos skyrius, Ukmergės g. 23. Darbo laikas: 7-23 val.
MAXIMA Informacijos skyrius, Klaipėdos g. 92. Darbo laikas: 8-23 val.
MAXIMA Informacijos skyrius, Klaipėdos g. 103. Darbo laikas: 8-22 val.
MAXIMA Informacijos skyrius, Respublikos g. 71. Darbo laikas: 8-21 val.
 
Bilietų pasaulio kasos kituose miestuose: čia