IX Bistrampolio festivalis

RUGPJŪČIO 28 D.
IX BISTRAMPOLIO FESTIVALIO UŽDARYMAS
MAESRTO VIRGILIJUS NOREIKA IR JO MOKINIAI
 V.Noreika_Scanpix nuotr._1.jpg
Prof. VIRGILIJUS NOREIKA (tenoras)
KAROLINA GLINSKAITĖ (sopranas, III kurso bakalaurė)
KASPARAS DAMULIS (tenoras, III kurso bakalauras)
Koncertmeisterė LINA GIEDRAITYTĖ
Ar verta vardyti Maestro Virgilijaus Noreikos sukurtus vaidmenis teatre, minėti scenas, kuriose ryškiausiai švietė jo žvaigždė? Užtenka pasakyti, kad jis - vienas garsiausių Lietuvos operos dainininkų. Gal net pats garsiausias.
Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas (2010 m.) profesorius Virgilijus Noreika jau penkis dešimtmečius užima pirmaujančią poziciją lietuvių operinėje muzikoje kaip unikalaus, nepaprasto grožio tembro tenoras. Pasižymi artistiniu temperamentu, raiškia prasminga vaidyba, giliu muzikos pajautimu.
Yra dainavęs 238 spektaklius 49-iose pasaulio teatrų scenose, sukūrė per 50 vaidmenų operose, surengė per 700 solinių koncertų. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas, Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijos profesorius. Buvę mokiniai dainavo arba tebedainuoja daugelio Europos teatrų scenose. Kviečiamas į tarptautinių ir nacionalinių konkursų žiuri. Yra pelnęs ne tik Lietuvos, bet ir JAV, Švedijos, Estijos valstybinių apdovanojimų. 2007 m. apdovanotas Nacionaline Kultūros pažangos premija, o 2010 m. suteikta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.
Šį kartą su Maestro vienoje scenoje jo mokiniai - Karolina Glinskaitė ir Kasparas Damulis.
RUGPJŪČIO 21 D. SEKMADIENĮ, 17 VAL. 
MISIJA - AKORDEONAS - MARTYNAS LEVICKIS (akordeonas)
Martynas Levickis_inter.jpg
Neeilinius įspūdžius savo pasirodymais paliekantis jaunasis akordeono virtuozas Martynas Levickis, rodos, gimęs šiuo instrumentu groti. Tačiau daugiau nei trisdešimties respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatas, pirmą kartą Lietuvos istorijoje pasaulinio akordeonistų konkurso „Coupe Mondiale 2010“ nugalėtojas bei TV projekto „Lietuvos talentai” žvaigždė, pelnytų titulų ir laurų nesureikšmina, teigdamas, jog jo misija tik prasidėjo. Kokia ji? Atsakymas paprastas – pakeisti akordeono įvaizdį, įrodyti, jog jis tinkamas „ne tik laidoje Duokim garo ar vestuvėse”… Atrodo, atlikėjui tai puikiai sekasi: temperamentas, muzikalumas, neįtikėtinas virtuoziškumas ir sceninė įtaiga išplėšia griausmingus „bravo“ bet kurioje salėje, kur jam tik tenka koncertuoti.
 
Programoje J. S. Bach, D. Scarlatti, A. Nordheim, A. Piazzolla, G. Hermosa  ir kt.
RUGPJŪČIO 7 D. SEKMADIENĮ, 17 VAL. 
NEDA MALŪNAVIČIŪTĖ IR OLEGAS DITKOVSKIS
Neda_inter.jpg Olegas.JPG
Neda Malūnavičiūtė (vokalas, fleita)
Olegas Ditkovskis (vokalas, gitara)

Nedos Malūnavičiūtės ir Olego Ditkovskio muzikavimas drauge – tai puiki dingstis  užmiršti rūpesčius, atitolti nuo kasdienybės ir pasinerti į iš atlikėjų širdžių plūstantį gėrį“ (Vakaro žinios). Intymi bardų dainų poetika, subtilus gitaros bei fleitos akompanimentas ir pažįstančių Gyvenimą, neeilinių ir nuostabių asmenybių balsai kviečia pasirengti stipriam išgyvenimui, o gal net... atsivėrimams.

 

LIEPOS 23 D. - BERIBIAI BALSAI
Vyrų vokalinis ansamblis VOICES UNLIMITED (Austrija)
MORITZ GUTTMANN (tenoras)
CHRISTIAN HOLLERWEGER (tenoras)
CHRISTOPH MOSER (tenoras)
GEORG DÜRNBERGER (tenoras)
PAUL DÜRNBERGER (baritonas)
THOMAS SCHNEIDER (baritonas)
LUKAS OBERHAMMER (bosas)
THOMAS RAMMINGER (bosas)
 Voices Unlimited_spaudai_inter.JPG

Lietuvoje vieši tikras Austrijos pasididžiavimas – Voices Unlimited, geriausio pasaulio vyrų vokalinio kolektyvo vardą iškovojęs pasaulinėse chorų žaidynėse (jose dalyvavo net 300 stipriausių viso pasaulio ansamblių!).

Koncerto akimirkos

Voices Unlimited – tai nuostabūs aštuonių vyrų balsai, atskleidžiantys vokalo be pritarimo (a cappella) grožį ir galimybes. Ansamblio pasirodymuose puikiai dera profesionalus įvairiausių kompozicijų atlikimas, gera humoro dozė, šou elementai, choreografija ir net aksesuarai, tad kas beskambėtų – viduramžio madrigalas ar M. Jacksono dainos, tai bus nauja bei originalu. Kaip tvirtina dienraštis Salzburger Nachrichten: „Kai jaunieji dainininkai ispanišką liaudies dainą atlieka su nuotaikingais choreografiniais elementais ir įsikandę rožes, publika tiesiog pašėlsta“.

 

LIEPOS 10 D. MEILĖS ISTORIJA PAGAL EDITH PIAF 

Solistė EVELINA SAŠENKO (vokalas)
NERIJUS BAKULA (akordeonas)
PAULIUS ZDANAVIČIUS (fortepijonas)
Evelina Sasenko_J. Kalinskas 15 min nuotr_inter.JPG
J.Kalinsko nuotr.
Savo ryškiai spindinčiu talentu žavinti dainininkė Evelina Sašenko, dar kartą įrodė, jog vertina išskirtinius, pilnus stiprių išgyvenimų kūrinius. Būtent tokios yra Editos Piaf repertuaro dainos, kurių naujas atlikimas lygiai taip pat jaudina kiekvieną besiklausantį galingais jausmais bei nepamirštamai žaviomis melodijomis.
Pasak atlikėjos - "koncertas tikrai pavyko", salė lūžo nuo žiūrovų.

GEGUŽĖS 29 D.  - VIOLONČELININKŲ TRIO „MELO-M“
Clipboard01_geras.jpg

Kārlis Auzāns (violončelė, Latvija)
Valters Pūce (violončelė, Latvija)
Antons Trocjuks (violončelė, Latvija)

Pasaulyje yra vos kelios violončelininkų grupės, o 2005 m. įsikūrusi „Melo-M“ yra vienintelė tokia Rytų Europoje. Savo energija trykštančiuose koncertuose grupė įrodo, kokią įvairią muziką galima atlikti, griežiant violončelėmis: disco, rock, heavy metal, pop – vardina muzikantai. Populiarūs kūriniai, atliekami trimis violončelėmis, įgauna naujų spalvų ir iki šiol negirdėto skambesio.
Trio sėkmingai koncertavo JAV, Rusijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Ukrainoje, Estijoje, Turkijoje ir kt.
Grupę iš Latvijos sudaro violončelininkai: Kārlis Auzāns, Valters Pūce ir Antons Trocjuks. Vaikinai yra profesionalūs violončelininkai, vienijami klasikinių instrumentų bei šiuolaikinės muzikos sintezės idėjos.

Koncertas nepaliko nei vieno abejingo. Programoje skambėjo Suomiškos polkos, airiško džigo, rytietiškų melodijų, graikiško sirtakio, rusiškų ir net afrikietiškų intarpai bei visiems žinomi pasaulinio garso koveriai – Coldplay „Clocks“, Gloria Gaynor „I Will Survive“, „Ghost Busters“, „Mission Impossible“.

GEGUŽĖS 22 D. - SPEKTAKLIS „KELIONĖ Į ŽVAIGŽDES“

Clipboard01.jpg
Režisierius: Vidmantas Fijalkauskas
Aktorius: Andrius Povilauskas
Kompozitorius ir muzikantas: Raimundas Januševičius,
Panevėžio miesto A.Banzos kūdikių ir vaikų globos namų auklėtiniai
 
Vytauto V. Landsbergio kūrinio „Arklio Dominyko kelionė į žvaigždes“ siužetu paremtą istoriją jaunieji artistai pasakojo šokiu, daina ir net šešėlių teatru. Buvo akivaizdu, kad pagrindiniai spektaklio kūrėjai Andrius Povilauskas ir Vidmantas Fijalkauskas gerai pažino vaikus ir scenoje atskleidė stipriąsias jų puses.
„Spektaklyje vaidinantys vaikai – labai skirtingi tiek savo charakteriu, tiek talentais ir pomėgiais. Kurdami stengėmės jiems nieko neprimetinėti. Norėjome padėti tobulinti tai, ką jie mėgsta, kuo dega. Ar tai būtų breikas, ar dainavimas, ar liaudies šokiai. Visa tai tapo spektaklio dalimi, todėl ir šis spektaklis jiems labai brangus. Nes čia jie dalijasi savimi“, – sakė spektaklio režisierius A. Povilauskas. Po spektaklio emocijų neslėpė tiek jaunieji aktoriai, tiek renginį stebėję žiūrovai. Abejingų nebuvo.