Spauda

Bistrampolio festivalis pretenduoja tapti vienu ilgiausių (60)

Panevėžio rajone šiemet vykstantis Bistrampolio festivalis tęsis pusmetį ir pretenduoja tapti vienu ilgiausių iš šalyje vykstančių festivalių.

Į protėvių dvarą – su dovanomis (22)

Antrą kartą Bistrampolyje lankosi dvaro statytojo vaikaitis, lenkų kino ir televizijos režisierius Tadeušas Bistramas. Šįsyk į dvarvietę jis atvyko ne tuščiomis rankomis – atvežė paties sukurtus filmus.

Didikų palikuoniui – maloni staigmena (9)

Šią savaitę Bistrampolyje apsilankęs dvaro statytojo proproanūkis, kino ir televizijos režisierius iš Varšuvos Tadeušas Bistramas pripažino, kad iš mirusiųjų prikeltas pastatas daug gražesnis ir įspūdingesnis, nei jis galėjo įsivaizduoti. Svečias juokavo, kad jo protėvių dvasios čia turėtų puikiai jaustis.

Bistrampolio dvaras – kultūros sostinės oazė (11)

Panevėžio rajone, Ramygalos seniūnijoje, gyvuojantis Bistrampolio dvaras jau aštuntus metus rengia muzikinį vasaros festivalį. Čia vyksta įvairūs kultūriniai renginiai. Ne paslaptis, kad dėl aktyvios dvaro veiklos šių metų Lietuvos kultūros sostine yra praskeltas Ramygalos miestelis.

Kultūros sostinė – visų žanrų menai ir... ožkos (17)

Bistrampolis tapo vasaros koncertų rezidencija: kiekvieną sekmadienį iki spalio 3 dienos čia skambės įvairiausių žanrų muzika.

 

Bistrampolio dvare šurmuliuos festivalis (20)

Iš įvairių Lietuvos kampelių žmones sukvies aštuntą kartą organizuojamas Bistrampolio festivalis. Klausytojus džiugins geriausi šalies atlikėjai ir dar tik pradedantys kopti karjeros laiptais talentingiausi dainininkai, muzikantai.

Dvaro menėje skambėjo santuokos priesaika (15)

Panevėžio rajone atsirado pirma jaunavedžių pora, pareiškusi norą tuoktis ne valdiškoje aplinkoje - civilinės metrikacijos skyriuje, o puošniame Bistrampolio dvare.
Praėjusį penktadienį Panevėžio rajono civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Palmira Liolienė jaunus rajono gyventojus vyru ir žmona paskelbė ne valdiškoje įstaigoje.

 

Vestuvių maršas aidėjo dvare (16)

Panevėžio rajono savivaldybės civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai pirmąkart surengė išvažiuojamąją santuokos registravimo ceremoniją.
Panevėžio rajone gyvenantys 24 metų Milda ir 25 metų Mikas susituokė ir amžiną meilę vienas kitam prisiekė senoviniais baldais apstatytoje Bistrampolio dvaro menėje. Ceremonijos metu skambėjo gyva smuiko muzika.

 

Dvaro vaiduokliai ir fanatiką sargą vedžioja už nosies (35)

Bistrampolio dvaras daugeliui nebūtų toks įdomus, jei jame nesisukiotų savanoris gidas Jonas Plėštis. Nors architektė ir palaikė šį vyrą niektauziu, tačiau jis sugebėjo įrodyti, kad dvaro viduje yra slaptas šulinys ir galbūt buvo požeminis tunelis.


Dvare – medžiotojų trofėjai (18)

Per tūkstantį žvėrių ragų, 231 kaukolė, keli vilko bei lūšies kailiai, briedžių, avijaučių, meškų ir kitokių žvėrių galvų iškamšos – tokius eksponatus galima pamatyti Bistrampolio dvaro arklidėje veikiančioje Lietuvos medžiotojų trofėjų parodoje.
« 1 2 3 4 5 6 »