Spauda

Naujiesiems dvarininkams žemė jau nerūpi (7)

Iš viso Lietuvoje skaičiuojama apie 500 dvarų. Naujieji dvarininkai įvairiais būdais bando juos atgaivinti, tačiau tik nedaugelyje gyvenimas jau verda.

Įrodė Europos Sąjungos lėšų naudą (21)

ES struktūrinių fondų lėšomis mokyklos, bendrovės, verslininkai diegia naujas technologijas, daro moksli-nius atradimus, renovuoja pastatus, stato sporto arenas. Lietuvos verslo paramos agentūros atstovai teigia, kad vieniems panaudoti milijonines lėšas sekasi lengvai, kiti susiduria su sunkumais, tačiau naudos turi visi.

Bistrampolio dvare – tarptautiniu tapęs dailininko K.Naruševičiaus pleneras (36)

Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyrius devintą kartą surengė tarptautinį tapytojo Kazimiero Naruševičiaus (1920-1999) atminimui skirtą vasaros plenerą. Šį kartą menininkai gyveno ir kūrė Panevėžio rajone, Bistrampolio dvare, o vėliau tradiciškai atidarė parodą Galerijoje XX.

Prasidėjo Bistrampolio festivalis (517)

Devintus metus Bistrampolio dvare vykstantis muzikos, dainos ir žodžio festivalis atgaivina laikus, kai dvaruose puoselėtos Lietuvos kultūros tradicijos.

Meno gurmanų vėl laukia puota (22)

Festivalyje skambės ir rokas Netrukus vasara. Miestuose ištuštės teatrų ir koncertų salės – baigsis sezonas. O vos 14 kilometrų už Panevėžio esančiame Bistrampolio dvare kultūrinis gyvenimas virte virs. Devintus metus vyksiantis Bistrampolio festivalis šį kartą bus kiek trumpesnis, bet ne mažiau įspūdingas. Lankytojai vėl turės galimybę pamatyti pasaulinio lygio menininkų pasirodymus. Ir įsidėmėti kol kas dar nelabai garsių, bet itin gabių muzikų pavardes. Nes po kelerių metų į jų koncertus galbūt nebeįpirks bilietų.

Bistrampolio dvaras - dar patrauklesnis turistams (14)

Naujas viešbutis ir teniso kortai Panevėžio rajone esantis Bistrampolio dvaras jau yra tapęs traukos centru ir dėl čia vasarą vykstančių menų festivalių, ir dėl gražios aplinkos su gera aura. Panevėžiečiai ir rajono gyventojai Bistrampolį renkasi kaip išskirtinę poilsio vietą, į kurią malonu pakviesti svečius. Pastaruoju metu Bistrampolio dvaro sodybą atranda vis daugiau turistų, o ateityje ši vieta jiems turėtų būti dar patrauklesnė.

Jaunėja dvaro veidas (16)

Keletą metų nesilankę Bistrampolio dvare dabar į jį užsukę akis iš nuostabos trintų. Tai, kas čia jau padaryta, galima laikyti stebuklu. Nuo XVII amžiaus pabaigos iki 1940 metų Bistramų giminės valdytas dvaras buvo suniokotas sovietmečiu. Prikelti dvarą ėmėsi viešoji įstaiga „Jaunimo integracijos galimybių centras“ (direktorius kun. dr. Rimantas Gudelis), sugebėjusi surasti šiam reikalui lėšų.

Ramygala – Lietuvos kultūros sostinė 2010 (19)

Savaitgalyje SŽ redakcija lankėsi Panevėžio rajone, Ramygaloje. Čia vyko baigiamieji renginiai, skirti Lietuvos kultūros sostinės vardo palydoms. Ramygalai tapus 2010 metų  Lietuvos kultūros sostine, ne vienas abejojo projekto sėkme. Tačiau tai buvo tas postūmis, kuris išjudino Ramygalos miesto, aplinkinių gyvenviečių ir net viso rajono bendruomenes. Projektą sudarė 47 įvairūs kultūros ir meno renginiai. Vienas įspūdingiausių – VIII Bistrampolio dvaro festivalis.

Didina Bistrampolio dvaro patrauklumą (45)

Panevėžio rajono Kučių kaime esantis Bistrampolio dvaras jau kurį laiką traukia vietos ir užsienio turistus. Šiuo metu įgyvendinami projektai dvarui leis dar labiau suspindėti ir pasiūlyti turistams daugiau pramogų.

Koplytstulpiai sukilėliams ir knygnešiams (9)

Rugpjūčio 1-ąją Panevėžio rajone, Kučių kaime, Bistrampolio dvaro teritorijoje, buvo pristatyti ir pašventinti keturi koplytstulpiai,  išdrožti medžio skulptūrų plenere „Istorinių įvykių – knygnešystės ir 1863 m. sukilimo įamžinimas Bistrampolio dvare“. Dirbinių autoriai – Adolfas Teresius iš Garliavos, Gintautas Akstinas iš Druskininkų, Kalvarijoje gyvenantis Antanas Lastauskas ir pasvalietis Kęstutis Krasauskas. Kūrybai juos sukvietė kun. dr. Rimantas Gudelis.

« 1 2 3 4 5 6 »