Spauda

Renginys Bistrampolio dvare (11)

Bistrampolio dvare (netoli „Via Baltica“ magistralės) įvyko konferencija „Savanoriui, švietimo viceministrui ir tremtiniui Kazimierui Masiliūnui – 110 metų“. Ją rengė Panevėžio kraštiečių klubas „Tėviškė“, Lietuvos moterų lygos Panevėžio skyrius, rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir miesto Mykolo Karkos pagrindinė mokykla.

Bistrampolis įkvepia kūrybai

Akvarelininkai ir šią vasarą surengė sau šventę. Netoli Panevėžio esančiame Bistrampolio dvare ką tik baigėsi daugiau nei savaitę šurmuliavęs dailininkų akvarelininkų pleneras. Jo tikslas - prisiminti žymų Panevėžio krašto akvarelės meistrą, mokytoją, puikų žmogų Stasį Kavaliauską (1935-2003) ir, žinoma, jo darbus.

Dailininkus įkvėpė dvaro aplinka (2)

Bistrampolio dvaras, garsėjantis vasaros kultūriniais renginiais, šįkart po savo stogu priglaudė profesionalius menininkus ir mėgėjus. Ir pirmą kartą paėmusieji teptuką, ir norintieji pagilinti savo žinias visą savaitę įdėmiai klausėsi tapytojų aiškinimų, susipažino su akvarelės pradmenimis, savita liejimo technika.

Bistrampolio dvare – profesionalių dailininkų pamokos mėgėjams

Jau beveik savaitę netoli Panevėžio įsikūrusiame Bistrampolio dvare karaliauja dailininkai. Į plenerą – edukacinį projektą „Bistrampolio dvaro erdvėse“, skirtą dailininko Stasio Kavaliausko atminimui, atvyko ne tik būrelis žinomų Lietuvos akvarelininkų. Kartu su jais akvareles lieja ir visiškai su menu nesusiję žmonės, pasinaudoję galimybe pasimokyti iš profesionalių dailininkų.

Tapė Rusijos dailininkai

Gegužės viduryje Bistrampolio dvare vyko Sankt-Peterburgo tapytojų pleneras. Šeši Rusijos dailininkai sukūrė apie 30 paveikslų. Tapytojų grupei „Mitki“ vadovavo Dmitrijus Šaginas – grupinių parodų Paryžiuje, Kelne, Antverpene, Lozanoje, Vienoje, San-Diege, Vašingtone, Niujorke, Rio de Žaneire dalyvis. Jo darbų įsigijo Rusijos ir užsienio kolekcininkai, muziejai.

Bistrampolio festivaliui – 10 metų (3)

Bistrampolio dvare (Panevėžio raj.) prasidėjo jubiliejinis dešimtasis Bistrampolio festivalis. Jį pradėjo berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“. Prieš 10 metų Bistrampolio dvaras nė iš tolo nepriminė dabartinio – restauruoto, išgražinto, tapusio kultūros traukos objektu. Per dešimtmetį čia koncertavo beveik tūkstantis Lietuvos ir Europos muzikos atlikėjų.

Bistrampolis vėl taps menų Meka

Bistrampolio dvaras meno mylėtojus šiemet vėl pakvies į tradicinį, jau dešimtąjį, muzikos, poezijos, teatro ir dailės festivalį. Masinių švenčių rengimo madai nepasidavęs dvaras, kaip ir ankstesniais metais, orientuojasi į kamerinę publiką, norinčią išskirtinės kokybės kultūrinių renginių.

Garsių rusų dailininkų darbuose – ir Panevėžio karkvabaliai (8)

Panevėžiečiai ir miesto svečiai turi retą galimybę pamatyti ne tik Rusijoje garsaus Sankt Peterburgo dailininkų kūrybinio judėjimo „Mitki Art“ narių tapybos darbus. Kadaise „skurstančių tapytojų ordinui“ priklausę dailininkai dabar džiaugiasi galintys iš savo kūrybos pragyventi, o įvairiose užsienio galerijose eksponuojamus jų darbus graibsto muziejai ir kolekcininkai. Į Bistrampolio dvarą grupę dailininkų iš Sankt Peterburgo pakvietė kunigas Rimantas Gudelis, besirūpinantis dvaro atkūrimu ir kultūrinės veiklos atgaivinimu.

Po dvidešimties metų į Lietuvą sugrįžo Sankt Peterburgo dailininkų grupės „Mitki“ nariai (5)

Po dvidešimties metų pertraukos į Lietuvą sugrįžo žinomos Sankt Peterburgo dailininkų grupės „Mitki“ nariai.

Bistrampolio festivalis džiugins sekmadieniniais koncertais (4)

Netrukus baigsis teatrų sezonas, ištuštės koncertų salės. Tačiau kultūros mėgėjų be renginių žada nepalikti netoli Panevėžio įsikūręs Bistrampolio dvaras. Nuo gegužės pabaigos iki pat spalio sekmadieniais čia jau dešimtą kartą vyks Bistrampolio festivalis.
« 1 2 3 4 5 6 »