Spauda

Bistrampolio dvaro praeities ir dabarties sankirta laidoje „Susipažinkime Aukštaitija“

GNTV televizija

Latvijoje bus pagerbtas karaliaus Mindaugo atminimas (3)

2015-09-20 minint Baltų vienybės dieną Agluonoje, Latvijoje, atidengtas paminklas Lietuvos karaliui Mindaugui ir karalienei Mortai. VšĮ „Bistrampolio dvaras“ vykdė ir koordinavo šį projektą.

Latvijoje - paminklas Lietuvos karaliui Mindaugui ir Mortai

VšĮ „Bistrampolio dvaras“ kuruojamas projektas.

Emigrantai ne savo valia

Tolimasis Sibiras lietuvius vilioja savo įspūdinga laukine gamta. Be to, čia ilsisi daugelio lietuvių, mirusių tremtyje, palaikai. Kapavietės apaugusios, sunkiai surandamos ir menkai prižiūrimos, tad priminimas, kad čia kentėjo lietuviai, labai svarbus. Kaip ir mirusiųjų pagerbimas.

Šventas Rūpintojėlis

Sibiro katalikų laikraštyje interviu su skulptoriumi Adolfu Teresiumi.

Atskrendantys į Sibirą leisis prie lietuviško kryžiaus (6)

VšĮ „Bistrampolio dvaras“ kartu su Rusijos lietuvių bendruomenėmis jau antri metai, įgyvendina projektą „Lietuvių tremtinių kapų Rusijoje - Krasnojarsko, Altajaus, Buriatijos, Irkucko kraštuose ir kt. tvarkymas”.

Rusijos miesto Novosibirsko centre lietuviai pastatė Tremtinių Rūpintojėlį

Trečiojo pagal dydį Rusijos miesto Novosibirsko centre sekmadienį rinkosi lietuvių ir kitų bendruomenių tremtiniai. Jie pašventino Tremtinių Rūpintojėlį, skulptoriaus tautodailininko Adolfo Teresiaus drožtą pastarąsias dvi savaites.

Jodinėti į Bistrampolio dvarą - kiekvieną laisvą minutę (3)

Atgimstantys Lietuvos dvarai tampa populiariomis kultūros, poilsio ir pramogų erdvėmis. Pavyzdžiui, netoli Panevėžio esantis Bistrampolio dvaras vos nevirtęs griuvėsių krūva, šiandien vos spėja priimti svečius, būriais traukia turistai iš užsienio, o dvaro menės tapo išskirtinių pokylių vieta.

Bistrampolio dvare rinkosi Rusijos lietuviai (3)

Rusijos lietuviai – labai mišri, aktyvi ir įdomi bendruomenė. Tuo šį savaitgalį įsitikino susirinkusieji į Bistrampolio dvare vykusią parodą ir koncertą „Rusijos lietuviai – Lietuvai“. Čia skambėjo ne tik lietuviškos liaudies dainos bei giesmės, bet ir Murmansko lietuvių himnas, istorinių nuotraukų parodą pristatė tremtinys ir geologas dr. Saulius Sidaras.

Muzikos gurmanus pakvies Bistrampolio festivalis

Jau tryliktąjį kartą Bistrampolio dvaro erdvės pražys muzikos ir meno garsais. Kiekvieną vasarą minias tikros muzikos išsiilgusiųjų sutraukiantis Bistrampolio festivalis šiemet žada nustebinti renginių gausa ir įvairove.
1 2 3 4 5 6 »